UDM Pro SFP e-fiber verbindingsproblemen

Ik heb de oplossing nog niet maar ga hier wel het process documenteren.
Sinds kort heb ik een aansluiting van e-fiber tot in de meterkast en heb deze met een glas patch op m’n UDM-pro aangesloten met een unifi sfp.

Setup
patchkabel: LC - SC - OS2 Full duplex 9/125μm Single Mode OS2, LSZH, Glasvezel Kabel - LC naar SC - OS2 - Glasvezel Kabel - LC naar SC - OS2 2 x LC Glasvezel Male naar, 2 x SC Glasvezel Male, Full duplex 9/125μm Single Mode OS2, LSZH, 5 meter.
Geen idee of dit de “perfecte” kabel is

SFP: unifi UF-SM-1G-S 1310 1550

Mijn verbinding op glas als hij up is werkt uitstekend, doorvoersnelheid met iperf haal ik 900+ mbit/s
Download: iperf3 -P 25 -t 10 -c speedtest.serverius.net -p 5002 -R
Upload: iperf3 -P 25 -t 10 -c speedtest.serverius.net -p 5002

latency en jitter zijn ook uitstekend

Nu blijft deze verbinding vaak een aantal uur online en dan ineens verlies ik de ethernet link op de poort en daarmee de uplink.
Op dit moment twijfel ik nog een beetje waar het aan zal liggen, ik heb inmiddels nog een keer dezelfde glas patch gekocht maar het probleem is er nog.

Via de ssh sessie op de UDM heb ik wel wat stats naar boven weten te halen over de glas link:

# ethtool -m eth9 | grep -i 'power'
	Option                                    : Power level 3 requirement
	Laser output power                        : 0.2514 mW / -6.00 dBm
	Receiver signal average optical power     : 0.0016 mW / -27.96 dBm
	Laser output power high alarm             : Off
	Laser output power low alarm              : Off
	Laser output power high warning           : Off
	Laser output power low warning            : Off
	Laser rx power high alarm                 : Off
	Laser rx power low alarm                  : On
	Laser rx power high warning               : Off
	Laser rx power low warning                : On
	Laser output power high alarm threshold   : 0.6310 mW / -2.00 dBm
	Laser output power low alarm threshold    : 0.1000 mW / -10.00 dBm
	Laser output power high warning threshold : 0.5012 mW / -3.00 dBm
	Laser output power low warning threshold  : 0.1259 mW / -9.00 dBm
	Laser rx power high alarm threshold       : 1.0000 mW / 0.00 dBm
	Laser rx power low alarm threshold        : 0.0040 mW / -23.98 dBm
	Laser rx power high warning threshold     : 0.7943 mW / -1.00 dBm
	Laser rx power low warning threshold      : 0.0050 mW / -23.01 dBm

even de belangrijkste er uit gehaald:

# ethtool -m eth9 | grep -i 'Receiver signal average optical power\|Laser rx power low warning threshold\|Laser rx power low alarm threshold'
	Receiver signal average optical power     : 0.0013 mW / -28.86 dBm
	Laser rx power low alarm threshold        : 0.0040 mW / -23.98 dBm
	Laser rx power low warning threshold      : 0.0050 mW / -23.01 dBm

Dat lijkt mij een vrij zwak signaal, maar ik ga het nog verder onderzoeken.
Freedom gaat een eigen modem opsturen zodat ik daarmee kan testen.

Ah hij is nu down met de volgende waardes op de SFP, ik heb niets aan de sfp / kabel aangepast:

# ethtool -m eth9 | grep -i 'Receiver signal average optical power\|Laser rx power low warning threshold\|Laser rx power low alarm threshold'
        Receiver signal average optical power     : 0.0006 mW / -32.22 dBm
        Laser rx power low alarm threshold        : 0.0040 mW / -23.98 dBm
        Laser rx power low warning threshold      : 0.0050 mW / -23.01 dBm
# 

Ik zal hier updates neerzetten als ik meer weet.

1 like

Doorgaans lijkt mij het totaal verliezen van connectie zonder dat zich wat noemenswaardig in sottware (latency en jitter lijken goed) voordoet, een temperatuur (in SFP) of mogelijk een vochtprobleem daarin op/in connectoren.

Verder staat mij bij dat alles wat minder is dan zeg -12dBm duidt op een kabel probleem (slechte splits, vuile connector, niet goed zittende stekker). goed schoonmaken (cleanerpen), kan soms helpen. Die mW aanduiding is een vertaling van de dBM waarde. Inzake “juiste” kabel zal/kan Freedom je vanuit hun D2D ervaring beter kunnen inlichten.

Net freedom pakketje binnen gekregen met modem, sfp en een glasvezel kabel
Het was al een beetje een vermoeden dat mijn UPC connector het probleem kon zijn dus heb mijn kabel en SFP vervangen door de geleverde SC/APC LC/APC kabel en SFP.
Verbinding komt direct weer online dat is alvast fijn maar de resultaten toch niet helemaal wat ik had gehoopt:

2022-08-01 16:46:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:47:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:48:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:49:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:50:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:51:15 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:52:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:53:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:54:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:55:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:56:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:57:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:58:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 16:59:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 17:00:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 17:01:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
2022-08-01 17:02:16 : 0.0012 mW / -29.21 dBm - UP
# ---- kabel en sfp wissel ----
2022-08-01 17:04:16 : 0.0026 mW / -25.85 dBm - UP
2022-08-01 17:05:16 : 0.0026 mW / -25.85 dBm - UP
2022-08-01 17:06:16 : 0.0025 mW / -26.02 dBm - UP
2022-08-01 17:07:17 : 0.0025 mW / -26.02 dBm - UP
2022-08-01 17:16:50 : 0.0024 mW / -26.20 dBm - UP

Nog geen super signaal helaas, hij zal vast online blijven nu maar het maakt minder verschil dan ik had gehoopt

Is er nog een probleem of zijn de “getallen” niet fijn (die je dan imo kunt begeren) ?
Kan verder nog steeds zo zijn dat er ergens E2E een fysiek fiber-issue is (dus voor de connector waarop aangesloten wordt.)

Hij is niet meer offline gegaan en komt ook niet meer onder de -29 dBm
Ik ga zo even bellen met freedom om door te geven wat de status is en dan mogen ze beslissen of er hiervoor iemand de fiber moet controleren en mischien repareren.

Nog even voor de volledigheid de ethtool specs van de freedom SFP:

# ethtool  -m eth9
        Identifier                                : 0x03 (SFP)
        Extended identifier                       : 0x04 (GBIC/SFP defined by 2-wire interface ID)
        Connector                                 : 0x07 (LC)
        Transceiver codes                         : 0x00 0x00 0x00 0x02 0x12 0x00 0x01 0x01
        Transceiver type                          : Ethernet: 1000BASE-LX
        Transceiver type                          : FC: long distance (L)
        Transceiver type                          : FC: Longwave laser (LC)
        Transceiver type                          : FC: Single Mode (SM)
        Transceiver type                          : FC: 100 MBytes/sec
        Encoding                                  : 0x01 (8B/10B)
        BR, Nominal                               : 1300MBd
        Rate identifier                           : 0x00 (unspecified)
        Length (SMF,km)                           : 20km
        Length (SMF)                              : 20000m
        Length (50um)                             : 0m
        Length (62.5um)                           : 0m
        Length (Copper)                           : 0m
        Length (OM3)                              : 0m
        Laser wavelength                          : 1310nm
        Vendor name                               : ACAL BFi
        Vendor OUI                                : 00:00:00
        Vendor PN                                 : ABSFBL3412-20DAC
        Vendor rev                                : C1
        Option values                             : 0x00 0x1a
        Option                                    : RX_LOS implemented
        Option                                    : TX_FAULT implemented
        Option                                    : TX_DISABLE implemented
        BR margin, max                            : 0%
        BR margin, min                            : 0%
        Vendor SN                                 : AB21121019127
        Date code                                 : 211210
        Optical diagnostics support               : Yes
        Laser bias current                        : 29.704 mA
        Laser output power                        : 0.2760 mW / -5.59 dBm
        Receiver signal average optical power     : 0.0039 mW / -24.09 dBm
        Module temperature                        : 57.07 degrees C / 134.73 degrees F
        Module voltage                            : 3.3000 V
        Alarm/warning flags implemented           : Yes
        Laser bias current high alarm             : Off
        Laser bias current low alarm              : Off
        Laser bias current high warning           : Off
        Laser bias current low warning            : Off
        Laser output power high alarm             : Off
        Laser output power low alarm              : Off
        Laser output power high warning           : Off
        Laser output power low warning            : Off
        Module temperature high alarm             : Off
        Module temperature low alarm              : Off
        Module temperature high warning           : Off
        Module temperature low warning            : Off
        Module voltage high alarm                 : Off
        Module voltage low alarm                  : Off
        Module voltage high warning               : Off
        Module voltage low warning                : Off
        Laser rx power high alarm                 : Off
        Laser rx power low alarm                  : On
        Laser rx power high warning               : Off
        Laser rx power low warning                : On
        Laser bias current high alarm threshold   : 75.000 mA
        Laser bias current low alarm threshold    : 3.000 mA
        Laser bias current high warning threshold : 70.000 mA
        Laser bias current low warning threshold  : 4.000 mA
        Laser output power high alarm threshold   : 1.2589 mW / 1.00 dBm
        Laser output power low alarm threshold    : 0.0447 mW / -13.50 dBm
        Laser output power high warning threshold : 0.7943 mW / -1.00 dBm
        Laser output power low warning threshold  : 0.1122 mW / -9.50 dBm
        Module temperature high alarm threshold   : 75.00 degrees C / 167.00 degrees F
        Module temperature low alarm threshold    : -5.00 degrees C / 23.00 degrees F
        Module temperature high warning threshold : 70.00 degrees C / 158.00 degrees F
        Module temperature low warning threshold  : 0.00 degrees C / 32.00 degrees F
        Module voltage high alarm threshold       : 3.7000 V
        Module voltage low alarm threshold        : 3.0000 V
        Module voltage high warning threshold     : 3.6000 V
        Module voltage low warning threshold      : 3.1000 V
        Laser rx power high alarm threshold       : 1.2589 mW / 1.00 dBm
        Laser rx power low alarm threshold        : 0.0050 mW / -23.01 dBm
        Laser rx power high warning threshold     : 0.5012 mW / -3.00 dBm
        Laser rx power low warning threshold      : 0.0126 mW / -19.00 dBm
# 

Het viel me op dat deze sfp geschikt is voor 20 km ipv 3 km zoals die van ubiquity.
Door de extra power wordt deze ook warmer dan de 3 km versie 57 vs 40 graden c

2022-08-02 21:34:19 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:35:19 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:36:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:37:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:38:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:39:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:40:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:41:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:42:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:43:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:44:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:45:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP
2022-08-02 21:46:20 : 0.0013 mW / -28.86 dBm - UP

Blijft up voor nu maar waardes zijn niet denderend, freedom gaat contact opnemen over de lijn.