Kan ik zelf een ONT aanschaffen en laten monteren?
Ik wil namelijk de fritsdoos wegfaseren en een eigen router, de BE800, aan de ONT hangen.
Dat is mogelijk.
Voor de duidelijkheid, je hebt nu een glasvezel die vanaf het aansluitpunt rechtstreeks de FritzBox in gaat? Zo nee, dan heb je toch al een ONT?
Zo ja, als je bij Freedom aangeeft dat je een eigen router wilt gebruiken en de gehuurde of aangeschafte FritzBox niet meer wilt gebruiken, zorgen zij (volgens mij) voor een ONT, zodat je een andere router kunt aansluiten.
edit:
Oh ik zie dat je al een ander topic had gemaakt hiervoor, waarom deze ook aanmaken?
Sorry,
Been enigszins chaotisch.
Bij mij gaat een glasvezelkabel direct uit het kastje aan de muur naar de fiberport van de 5530.
Dit omdat er via de normale manier toen geen IP werd vrijgegeven.
Ik zal freedom deze week eens bellen.
Ik moet hier ook waarschuwen dat zelf bij hele snelle systemen de PPPoE-prestaties ruk kunnen zijn. Dat heeft alles te maken met hoe PPP is geïmplementeerd en niets met de CPU of de ISP.
Hoe PPPoE op de BE800 werkt weet ik niet. De specs zijn fantastisch. Maar we krijgen relatief veel klachten over de snelheid van klanten met eigen routers voorzien van superscale CPUs. Het is vaak een enorme teleurstelling als de vet dure router ook vet minder presteert dan zo’n gewone Fritz!box.
Dank voor uw reactie.
Ik laat het er verder bij.
De router zelf is geweldig. Beter bereik dan de fritzbox.
En natuurlijk de 6Ghz band.
Ik haal makkelijk op de 5- en 6Ghz de 500Mbps. Zelfs rond de 550Mbps
U heeft het dan niet over de router mogelijkheden maar die van het wireless gedeelte.
Veel gemaakte vergissing overigens veroorzaakt door de producenten van modems / routers en access points in 1 om het maar een “internet router” te noemen.
Feitelijk dekt dat niet de lading.
Mocht u gedoe hebben met uw WiFi (draadloze netwerk) hoeft u niet perse uw fritzbox te vervangen maar kwestie van het installeren van een aditioneel access point doet vaak wonderen.
Als je de Freedom-Fritz gebruikt om het signaal binnen te halen (en de WiFi dus daarvan UIT zet) dan is het aan Freedom om te zorgen dat het signaal goed tot-in-de-FritzBox komt.
Hang dan jouw eigen materiaal aan de LAN-poort (of snelle WAN-poort als die vrij blijft) en dan ben jij zelf verantwoordelijk voor alles aan ‘jouw kant’ van de FritzBox.