Goedendag, Ik heb een nieuw abonnement bij Freedom afgesloten als overgang van Odido. Beide glasvezel via xgspon. Nu krijg ik zowel van KPN als van de Glasvezelspecialist de uitnodiging om een afspraak te maken. Waarom 2 afspraken? Ik krijg ze niet samen op 1 dag gepland. Zit ik dan tussentijds zonder internet/TV?
Geprobeerd de helpdesk te bellen maar na 40 minuten was ik pas door de helft van de wachtrij.
Ligt er een beetje aan wat voor verbinding Freedom gaat leveren.
Kan je mogelijk meer informatie geven over welke verbinding je van Freedom aangevraagd hebt?
Zover ik begrijp uit je verhaal hierboven moet dit met 2 monteurs gebeuren, want je hebt te maken met een netwerkmonteur en een installatiemonteur. De netwerkmonteur zal het netwerk in orde maken (dus zorgen dat er internetprik uit de muur komt), de installatiemonteur zal de installatie binnen in huis regelen.
Het ligt er maar net aan of Freedom dezelfde verbinding gebruikt als waar nu al de verbinding over geleverd wordt of er down-time ervaren zal worden.
Aangezien er toch wel vrij persoonsgebonden zaken hier meespelen, zou ik je toch adviseren om dit telefonisch of per mail na te vragen.
Zoals aangegeven betreft zowel mijn oude abo via Odido als het nieuwe bij Freedom een glasvezel (1GB) over XSGPON. Ik heb alleen een KPN glasvezel dus het blijft in dezelfde wijkcentrale. Wanneer het zo is dat de KPN monteur de XSGPON komt plaatsen en de wijkcentrale omzet zodat ik aan het Freedom net komt te hangen en dat de Glasspecialist alleen de Fritzbox aansluit en het Amino kastje activeert, red ik me ook wel zonder glasvezelspecialist. Een router aansluiten op de GPON lukt me ook wel met de instructie op de site. Dat geldt ook voor de TV-ontvanger.
Met de informatie die ik uit de informatie uit het topic haal lijkt dat dan te gebeuren. Als je denkt dat je het dan zelf kan installeren, dan kan de installatiemonteur altijd uit de bestelling gehaald worden. Scheelt ook weer 25 euro.
Geef dat wel zo snel mogelijk per mail even aan (mag als antwoord op een order e-mail die we hebben gestuurd).
Ik zou dit voor die €25 niet direct aanraden ivm netwerkverandering.
De door Freedom aangestuurde (installatie)monteur heeft sws meer directe mogelijkheden om, indien de boel toch niet goed werkend blijkt te zijn, een eventueel herstelproces aan te lopen.
Sws sneller dan 40 minuten in een wachtrij te blijven.
Dank voor de tip. Ik heb het toch gedaan omdat de monteur pas 9 dagen later kan komen. Ik heb inmiddels de Fritzbox aangesloten en op mijn huidige provider afgestemd. Wanneer de KPN monteur ervoor zorgt dat een signaal op de ONT staat, hoef ik alleen maar de router erin te prikken en Freedom glasvezel in de FritzBox te selecteren. Dan zou het moeten werken. En kan ik mijn huidige setopbox door de Amino vervangen.